موضوع: "تغذیه مناسب"

زیاده روی در مصرف پنیر سیستم عصبی را دچار مشکل می کند

یک متخصص تغذیه گفت : زیاده روی در مصرف پنیر و انواع آن می تواند نسبت کلسیم و فسفر بدن را بر هم زده و سیستم عصبی  را دچار مشکل کند و تاثیر منفی بر سطح هوش داشته باشد .

دکتر احمدرضا درستی با اعلام این مطلب منع مصرف بیش از حد پنیر اظهار کرد : کودکان زیر 2 سال نیز می توانند 2 بار در روز هر بار به  اندازه یک فندوق پنیر مصرف کنند . خوردن پنیرهای مانده می تواند ، یکی از مهم ترین دلایل عوامل سردرد محسوب شود . بنابراین هر چند که مصرف پنیرهای مانده ای همچون لیقوان ، می تواند عطر و بوی خوشی داشته باشد ، ولی به دلیل رشد برخی قارچ ها در آن ماده ای سمی به نام تیرآمین تولید می کند که برای بدن سمی است و فرد را دچار سر درد می کند .

نامه جامعه ، شماره 62 ،ص94

دختران تغذیه مادران را تقلید می کنند

گروهی از محققان علوم تغذیه می گویند که نوع غذا خوردن مادران به خصوص خوردن غذاهای پرچرب می تواند از سوی دختران  تقلید شود .محققان با مطالعه بر روی بیش از 400 مادر و دخترانشان در مناطق مختلف ، برنامه غذایی روزانه آنان را مورد بررسی قرار دادند . در این بررسی که دو سال به طول انجامید مشخص شد مادرانی که از رژیم غذایی پرچرب استفاده می کنند ، این عادت را به دختران خود انتقال می دهند و دختران هم از این نوع تغذیه استفاده می کنند .

نشریه یاس / شماره 7/ص36

مواظب باشیم

ازدواج طبق روایات دینی : یعنی به کمال رسیدن ، یعنی تکمیل نیمه ناکامل .... ما همراه و همسفر همسران مان هستیم . مراقب باشیم تا مبادا شکافی در این روابط عالی و الهی پدید بیاوریم .

هر زمان که به سوء ظن و رنجش از کسی دچار  شدید با خلوص نیت دو رکعت نماز برای صبر و شکیبایی به جا آورده و با خدا نیایش کنید . اندیشمندان در دنیای امروز با همه پیشرفت های عجیب و غریب  به این نتیجه رسیده اند که گفت و گو ، دعا و نیایش در درگاه خداوند تنها راهی است که انسان را به آرامش و روشن بینی بی نهایت می رساند .

فصلنامه آموزشی اجتماعی خط زندگی / بهار 90 / ص 43

دچار بی خوابی می شوید ؟

عسل طبیعی را با شیر گرم مخلوط کرده و قبل از خواب این  معجون عالی را بنوشید . ترکیبی از کاهو و سیب نیز به خواب بهتر کمک می کند . خوردن تنقلات ، به ویژه آجیل شور ، گوشت سرخ شده ، کیک و شیرینی ، قهوه و کاکائو را شب هنگام کاملا محدود کنید .

قبل از خواب ، مایعات  زیاد بخورید و شامی سبک را حداقل دو ساعت پیش از خواب میل کنید .