موضوع: "دهه فجر"

رهبر معظم انقلاب: روز طلوع و ظهور بزرگ‌ترین انقلاب

 


22بهمن؛ روز طلوع و ظهور بزرگ‌ترین انقلاب دوران تاریخ ما پس از اسلام

«روز 22 بهمن، روز نجات ملّت ایران و روز شکوفایى و پیروزى بزرگ‌ترین انقلاب دوران تاریخ ما از شروع اسلام تا امروز [است] … یوم‌الله بیست‌ودوّم بهمن براى ما، هم از این نظر حائز اهمیت است که روز طلوع و ظهور بزرگ‌ترین انقلاب دوران تاریخ ما پس از اسلام است، و هم از این نظر که روز شکوفایى استعدادهاى ملّت ما و بهره‌گیرى از زحمات و رنج‌ها و مصائبى است که این ملّت در طول انقلاب بزرگ خود و در طول سال هاى مبارزه و نهضت متحمّل شده است. ما ملّت ایران این انقلاب را عید مبارک بزرگ خودمان به‌شمار مى‌آوریم. پیش از این انقلاب، ما جامعه‌اى بودیم از اراده انسانى به‌دور، از اسلام به‌دور، تحت سلطه‌ بیگانگان، تحت سلطه‌ مستکبران، وضع مادّى ملّت ما و وضع معنوى این ملّت هر دو بد. انقلاب ما با نام خدا و با طلب مدد و کمک از پروردگار براى پیروزى اسلام و رفع ظلم و ستم آغاز شد و با تحمّل مصائبى در طول پانزده سال و بیشتر، به پیروزى رسید».

22 بهمن؛ آغازگر نه پایان بخش

«از اوّلین روز پیروزى این انقلاب، همه‌ ما گفتیم و همه‌ ملّت باور کردند که کار با پیروزى بر ایادى آمریکا در کشورمان تمام نمی‌شود، کار در 22 بهمن به پایان نمی‌رسد، بلکه کار در این روز بزرگ و مبارک تازه آغاز می‌شود. ما در 22 بهمن قدم در جادّه‌اى گذاشتیم که انتهاى این جادّه، جامعه‌ اسلامى و انسانىِ آسوده و پر نعمت و پر برکت و برابر امر خدا و قوانین الهى است؛ به تدریج به آن نهایت نزدیک خواهیم شد»(پیام تلویزیونی به ‌مناسبت چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛ 21 بهمن 1361)

راهپیمایى‌ 22 بهمن؛ باران رحمت، تجلی عظمت و مایه امید دوستان و سرخوردگى دشمنان

«راهپیمایى‌هاى مردم عزیز ما در مناسبت‌هاى مختلف انقلاب و مهمتر از همه در 22 بهمن، همانند باران رحمتى است که چشم‌ها و دل‌ها را با حقیقت درخشان انقلاب آشنا مى‌کند، عظمت انقلاب و امام بزرگوار را متجلى مى‌سازد و امید و خوشحالى را براى دوستان و یأس و سرخوردگى را براى دشمنان به ارمغان مى‌آورد و اینجانب، خداوند متعال را بر این توفیق و لطف بزرگ، شکرگزار و ملت ایران را بر این همت و عزم و وفادارى سپاسگزارم».

(دیدار کارگزاران حج با رهبر انقلاب 28 بهمن 77)

راهپیمایی 22 بهمن؛ یعنی مخالفین با مردم طرف هستند

«سى سال از انقلاب ما می گذرد. هر سال آن کسانى که سالگرد انقلاب را مجسم کردند، برجسته کردند، جشن گرفتند، آحاد مردم بودند. میلیون ها مردم هر سال 22 بهمن در سرتاسر کشور به خیابانها مى‌آیند؛ آنها اعلام می کنند عید انقلاب را، سالروز انقلاب را، یادبود انقلاب را. این معنایش چیست؟ این معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمان هاى آحاد مردم است؛ مخالفین با انقلاب، مخالفین با نظامِ برآمده‌ از انقلاب، با مردم روبه‌رو هستند، با مردم طرفند».

بهمن؛ نعمتی که باید همه‌ عمر برای آن شکرگزاری کرد

«حضور همه‌ اقشار از پیر و جوان، زن و مرد در صحنه ، آن هم در شرایطی که 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، بزرگ‌ترین نعمت الهی است که باید همه‌ عمر را برای آن شکرگزاری کرد».

«هنر بزرگ و برجسته‌ این است که در ایران مردم خود، صاحبان انقلاب و کشور هستند و کار برگزاری جشن انقلاب بر دوش خود آنان است‌ و به همین دلیل، مردم از این ثروت عظیم که مایه‌ عزت و استقلال آنهاست، حمایت می‌کنند و هرجا که نیاز باشد، حضور خود را نشان می‌دهند».

 

اشتراک گذاری این مطلب!

من تو را گم نخواهم کرد هرگز، هرگز!

مي‌دانم، آري مي‌دانم؛ آن روز، پنجره‌ها براي آشتي با صبح، نفس تازه کشيدند.
آن روز، خوبي‌ها به صليب کشيده شده بود و خون از پنجه استعمار چکّه مي‌کرد و قفس، تنها جايگاه پرندگان بود؛ چون نغمه آزادي سرداده بودند.
مي‌دانم، همان دقايقي که گوش‌ها به ضبط صوت چسبيده بودند، تا نواي باران را که چکه‌چکه مي‌کرد و پليدي‌ها را مي‌شست، بشنوند.
چه شوري داشت، چه بلوايي شده بود و چه غوغايي مي‌کرد؛ تکاپوي خفته که بيدار شده بود و دستاني که زانوي غم بغل گرفته بودند؛ حالا مشت شده بود.
تندتند ورق بود که بر سينه ديوار مي‌چسبيد: «آزادي…». و بطري بود که بمب مي‌شد و حالا «شاهِ معکوسِ» روي ديوارها، تمام حشمت 2500 ساله را زمين مي‌ريخت.
آن روز کودک بود که رهِ مردان خدا مي‌پيمود و يک شبه مرد مي‌شد؛ مردي که در کوچه پس کوچه‌هاي شهر، نوک سلاح‌ها در انتظار سينه پر تپشش کمين کرده بود.
پيرزن کنج حلبي‌آباد، ديگر از شاه سخن نمي‌گفت، سراغ از «آقا» مي‌گرفت. مي‌دانم؛ آري خوب مي‌دانم شهدا، کف خيابان نماندند؛ دستاني آنها را بالا برد؛ اصلاً شهدا هيچ‌وقت زمين نمي‌مانند.
و مي‌دانم، حالا پس از سی وهشتمین سال از آن روزها، سيب معطر آزادي در دست من است، من دانه سيب خواهم کاشت و درختي از نو خواهم روياند.
آه، من تو را گم نخواهم کرد، «من همان دبستاني‌اي هستم که به من چشم اميد بسته بودي.» من تو را گم نخواهم کرد هرگز، هرگز!
منبع:

سایت راسخون به نقل ازماهنامه گلبرگ

اشتراک گذاری این مطلب!

تک پسر است و پدرش طلا فروش در شمال تهران است.

 

 سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در همایش فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در تالار فردوسی دانشگاه تهران با اشاره به ایام دهه مبارکه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی، متوجه کردن انسان به سمت توحید و خداباوری بود و کار و هنر امام(ره) این است که نوع بشر را با خدا آشتی داد. غیب‌پرور ادامه داد: در قرن های گذشته کلی هزینه کردن که به مردم بگویند دین خدا توان حکومت و اداره جامعه را ندارد و تفکر لیبرالی بخوبی می‌تواند این کار را انجام دهد و برای همین دین باید به مسجد و کلیسا برود.  وی گفت: در زمان شاه مسئولین می‌گفتند

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

رمز بقای انقلاب اسلامی...

 «عباس سلیمی» معاون فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و پیشکسوت قرآنی کشور در مراسم پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران طی سخنانی به مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبری، امت و ایدئولوژی سه عامل اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی در برابر نظام ستمشاهی بود.

وی با بیان اینکه در تقویم مناسبات دهه فجر، 15 بهمن ماه به نام روز قرآن نامگذاری شده است، افزود: امروز فرصت مغتنمی است علل و عوامل پیروزی انقلاب قرآنی مرور و مورد توجه قرار گیرد.

وی، اولین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را رهبری امام امت برشمرد و گفت: امامی که پرورش یافته مکتب قرآن بود و تا آخرین لحظات عمر خویش را با قرآن مانوس بود و می فرمود: با یک دست خود قرآن و با دست دیگر سلاح برگرفته و بر دشمنان دین و قرآن بتازید.
سلیمی در این باره یادآور شد: او هم فرزند شهید و هم پدر شهید بود؛ امام بزرگوارمان با اتکای به قرآن، زمامدارن فاسد دنیا را رسوا کرد و معادلات سیاسی جهان را بر هم زد.
وی با بیان اینکه امام راحل(ره) موج بیداری اسلامی را در جهان اسلام برپا ساخت، افزود: امام یک حقیقت همیشه زنده تاریخ و ماندگارترین چهره دوران ماست.
این پیشکسوت قرآنی با اشاره به دیگر ویژگی‌های امام راحل اظهار کرد: امام یک سیاستمدار بود اما سیاست باز نبود؛ امام عارف بود اما عرفان او در چهارچوب شریعت مقدس بود.
سلیمی افزود: شیوه مبارزات او آنگونه بود که همزمان در جبهه استبداد داخلی و هم در جبهه استکبار خارجی می جنگید؛ آنقدر امام بزرگوار به قرآن و معارف خداوند اتکا داشت که در اوج نبرد با استکبار نامه‌ای به اردوگاه الحاد نوشت و به آقای گورباچف اعلام کرد صدای شکستن استخوان‌های کمونیسم را می‌شنود و تاکید که مارکسیسم باید به موزه تاریخ سیاسی جهان برود.
 امام خدایی می‌اندیشید، خدایی سخن می‌‌گفت و خدایی عمل می‌کرد.
وی دومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را مردم عزیز و فداکار ولایتمدار برشمرد و گفت: مردمی که با تحمل سختی‌ها و با مقابله با گروهک‌ها و اداره جنگ بیش از 220 هزار شهید به انقلاب و بیش از 48 هزار آزاده سرافراز تقدیم کردند.
سلیمی ضمن تجلیل از مقام شهیدان نیروی هوایی گفت: امروز که در آستانه سالروز نیروی هوایی هستیم باید یاد و خاطره همکار عزیز و شجاع آذری مرحوم شهید سرلشگر خلبان حاج حسین لشگری که بیش از 28 سال از عمر خود را در اردوگاه‌های اسارت بغداد سپری کرد و در همان سال‌ها حافظ کل قرآن کریم شد، گرامی داریم.
وی در ادامه افزود: امروز ما وامدار شهدا و آن مادر شهیدی هستیم که در ستاد تفحص شهدای فرمود: من شاکر خداوندی هستم که در آن روز که فرزندم ابوالفضل را به من داد 3 کیلو و 300 گرم وزن داشت و امروز که تیم تفحص بقایای استخوان های او را پیدا کردند، 3 کیلو و 300 گرم است.
سلیمی سومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را ایدئولوژی، اعتقاد و هویت دینی مردم برشمرد و گفت: ایدئولوژی که متکی بر اسلام عزیز است؛ اسلامی که مبتنی بر دو رکن رکین قرآن و ولایت است و امروز قرآن قانوس اساسی و کتاب زندگی ماست.
این پیشکسوت قرآنی رمز بقای انقلاب اسلامی را نیز توجه به همین سه عامل دانست و گفت: پس از رحلت امام مسئولیت رهبری بر عهده بزرگ پرچمدار و یکی از فرزندان حضرت زهرا(س) به عنوان فرمانده کل قوا قرار گرفته است.
سلیمی ضرورت توجه به فعالیت‌های قرآنی را از اساسی‌ترین مطالبات رهبری برشمرد و گفت: در دیدار اخیر پیشکسوتان قرآنی، معظم له نسبت به آن تاکید داشتند.
 معاون فرهنگی حرم سیدالکریم(ع) تمسک به قرآن کریم را مهم‌ترین رکن بقای انقلاب اسلامی خواند و افزود: قرآنی که پیامبر اکرم(ص) فرمود: بر شما باد بر قرآن چنگ بر زنید و آن را پیشوا و فرمانده خود قرار دهید، قرآن کتاب انقلاب ما است، بدون اتکا به قرآن هیچ عزتی مورد پذیرش نیست و با تمسک به قرآن آینده روشن است.
وی تلاوت قرآن را دروازه ورود به معارف قرآنی دانست و اظهار کرد: قرآن عزیز کتاب هویت ماست، دستاوردهای فراوان قرآن در طول حدود چهار دهه گذشته بسیار افتخار آفرین است، خروج قرآن از مهجوریت، ترویج قرآن در جامعه، انس مردم و جوانان با قرآن کریم، گسترش فرهنگ قرائت و حفظ قرآن، ترجمه‌ها و تفسیرهای فراوان که در این زمینه بوده همه و همه مایه افتخار است.
سلیمی با بیان اینکه جامعه قرآنی باید پاسدار منافع قرآنی باشند، تصریح کرد: با حمایت‌های بیشتر ملت و دولت و با تخصیص بیشتر بودجه‌های حمایتی برای ترویج فرهنگ قرآنی ما شاهد گسترش فرهنگ قرآنی در کشور خواهیم بود و امیدواریم روزی رسد تا سبک زندگی ملت عزیزمان یک سبک زندگی قرآنی باشد.

منبع:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/11/15/1316776/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D9%82%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%A8%D9%88%D8%AF?ref=shahrekhabar

اشتراک گذاری این مطلب!

مقایسه انقلاب امام حسین (ع) با انقلاب امام خمینی (ره)
انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی از قیام امام حسین (علیه السلام) الگو گرفته و از نتایج با ارزش قیام امام حسین (علیه السلام) به شمار می رود. اصل اساسی مشترك در قیام امام حسین (علیه السلام) و انقلاب اسلامی ما، اعتقاد به خداوند و دین اسلام است كه برای حفظ آن باید تلاش كرد و از هیچ كوششی دریغ ننمود .


انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی از قیام امام حسین (علیه السلام) الگو گرفته و از نتایج با ارزش قیام امام حسین (علیه السلام) به شمار می رود. اصل اساسی مشترك در قیام امام حسین لیه السلام) و انقلاب اسلامی ما، اعتقاد به خداوند و دین اسلام است كه برای حفظ آن باید تلاش كرد و از هیچ كوششی دریغ ننمود


انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی از قیام امام حسین (علیه السلام
) الگو گرفته است و از نتایج با ارزش قیام امام حسین (علیه السلام) به شمار می رود . اصل اساسی مشترك در قیام امام حسینلیه السلام) و انقلاب اسلامی ما ، اعتقاد به خداوند و دین اسلام است كه برای حفظ این اعتقاد باید تلاش كرد و از هیچ كوششی مضایقه ننمود :

1 - امام خمینی برای احیای اسلام ناب محمدی مردم را بیدار و آگاه كرد چون قوانین اسلام از صحن جامعه رخت بر بسته و منحصر به گوشه ی مسجد و قبرستان شده بود .

2-امام خمینی با الگو گیری از سید الشهدا (علیه السلام) به مردم نشان داد كه در مقابل اسلام ستیزان با نثار جان و عزیزان باید از اسلام دفاع كرد

3- آگاهی دادن به ابعاد مهم سیاسی و اجتماعی اسلام ، چون اگر اسلام خلاصه در عبادات شخصی می شد كه ستمكاران با آن كنار می آمدند اما هدف اسلام تشكیل جامعه و حكومت اسلامی است كه در سایه آن به همه ی قوانین اسلام عمل شود

4- نپذیرفتن ظلم و ستم با شعار هیهات منا الذله

5- نهراسیدن از قدرتهای پوشالی تا دندان مسلح

6- عمل به وظیفه با صلابت و شجاعت و یقین به پیروزی در صورت انجام وظیفه اگر چه در ظاهر مجبور به از دست دادن بهترین یاران شویم

7- تحمل سختیها و نترسیدن از آن برای رضای خدا

منبع : از عاشورا تا ظهور

اشتراک گذاری این مطلب!

1 2