موضوع: "تازه ها"

در جوانی خود را اصلاح کن!!!

پسرم! فرصت را از دست مده و در جوانى خود را اصلاح كن. پيران نيز بايد بدانند كه تا در اين عالم هستند مى‏توانند جبران تبهكارى‏ها و معصيت‏ها را بكنند و اگر از اين جا منتقل شدند كار

از دست آنان خارج است. دل بستن به شفاعت اولياء- عليهم السلام- و تجرّى در معاصى از خدعه ‏هاى بزرگ شيطانى است. شما به حالات آنان كه دل به شفاعتشان بسته و از

خدا بی‏خبر شده و به معاصى جرأت مى‏كنيد بنگريد، ناله‏ها و گريه‏ ها و دعاها و سوز و گدازهاى آنان را ببينيد و عبرت بگيريد. در حديث است كه حضرت صادق- عليه سلام اللّه- در اواخر عمر،

بستگان و فرزندان خود را احضار نمود و قريب به اين مضمون به آنان فرمود كه: «فردا با عمل بايد در محضر خداوند برويد و گمان نكنيد بستگى شما به من فايده دارد»

 

منبع:صحیفه امام خمینی (ره) ج 16 ص222

اشتراک گذاری این مطلب!

همه ما مکلفیم!!!

 امر به معروف و نهی از منکر از اموری است که بر همه کس واجب است. یک چیزی نیست که بر یکی واجب باشد بر دیگری[نه]. همۀ ما مکلّفیم همانطور که مکلّفیم که خودمان را

حفظ کنیم و خارج کنیم از ظلمت به نور، مکلّف هستیم که دیگران را هم همین طور دعوت کنیم. هر مقدار که می‏توانیم. شما نباید بگویید که خوب، من که خطیب نیستم، من که اهل منبر نیستم،

من که اهل محراب نیستم. شما اهل این هستید که در خانواده‏تان با آن پسرتان و با آن دخترتان و با آن عیالتان، با آن کسی که رفیق شما هست، می‏توانید که حرف را بزنید. همین مقدار شما

مکلّفید. اگر انسان دید معصیت خدا می‏شود، باید جلویش را بگیرد. نگذارد معصیت خدا بشود.

 

منبع:امام خمینی - ره 1358/10/02 قم در حضور کارکنان بخش خبر و جهاد سازندگی در صدا و سیما

اشتراک گذاری این مطلب!

مواد لازم برای تزئین کیک شکلاتی و ساده:

رومیزی های پلاستیکی یا  توری  کوچک با نقش مورد نظر

خاکه قند

به جای خاکه قند از پودر نارگیل یا پودر کاکائو برای کیک های ساده، می توانید استفاده نمایید.

* اگر دوست دارید تزیین کیک رنگی باشد، می توانید پودر نارگیل را با استفاده از رنگهای خوراکی، رنگ نمایید.

 

روش تزیین کیک تولد خانگی با خاکه قند:

 

ابتدا روی میزی پلاستیکی را  به دقت روی کیک قرار دهید، طوری که دقیقا مرکز کیک روی مرکز رومیزی کوچک شما قرار بگیرد.

تزئین کیک

 

سپس خاکه قند را به طور یکنواخت روی آن بپاشید.

تزیین کیک

 

بعد رومیزی را به آهستگی از روی کیک بردارید.

کیک زیبای شما آماده شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

تازه ها

در هر ساعتي بدن ما در چه حالي است؟

ساعت 11شب بدن ما در چه حالي است؟12شب يا3نيمه شب چطور؟براي سالم زيستن،بايد خواب راحت وآرامي داشته باشيم.پس به موارد زير دقت كنيد تا اهميت خوابيدن براي شما روشن گردد.

ساعت9تا11شب؛زماني است براي از بين بردن مواد سمي وغير ضروري كه اين عمليات توسط آنتي اكسيدان ها انجام مي شود.در اين ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد.در غير اين صورت اثر منفي برروي سلامتي خود گذاشته ايد.

ساعت11تا1شب؛عمليات از بين بردن مواد سمي در كبد ادامه دارد وشما بايد در خواب عميق باشيد.

ساعت1تا3 شب؛عمليات سم زدايي در كيسه صفرا،در طي يك خواب عميق به طور مناسب انجام مي شود.

ساعت3تا 5 صبح؛عمليات از بين بردن مواد سمي در ريه اتفاق مي افتد.بعضي مواقع ديده شده كه افراد در اين زمان،سرفه شديد يا عطسه مي كنند.

ساعت5تا7صبح؛اين عمليات در روده بزرگ صورت مي گيرد،بنابراين مي توانيدآنرا دفع كنيد.

ساعت7 تا 9 صبح؛جذب مواد غذايي صورت مي گيرد،پس بهتراست صبحانه بخوريد.بنابراين افرادي كه بيمار مي باشند،بهتر است صبحانه را در ساعت6و30دقيقه ميل كنند.كساني كه مي خواهند تناسب اندام داشته باشند،بهترين ساعت صرف صبحانه براي آنها ساعت7و30دقيقه مي باشدو كساني كه اصلا صبحانه نمي خورند،بهتر است عادت خود را تغيير دهند ودر ساعت 9تا10صبح صبحانه بخورند.دير خوابيدن ودير بيدار شدن از خواب،باعث مي شود مواد سمي از بدن دفع نشود.از نصفه هاي شب تا ساعت4صبح،مغزاستخوان عمليات خون سازي را انجام مي دهد.

منبع:نامه جامعه ص75

اشتراک گذاری این مطلب!

چرايي شفاعت

پرسش : با وجود اين كه در اسلام ، اصل ، عمل انسان است و در آخرت بر اساس عمل هر كس به او پاداش يا جزا داده شود ، شفاعت در آخرت چه معنايي پيدا مي كند ؟ با اين كه عمل انسان ، مدار سعادت و شقاوت اوست .

علامه جعفري : اين مطلب  ، صد در صد درست است . اصل با عمل انسان است . اما خداي بزرگ در درون ما يك قدرت  بازسازي قرار داده است كه :

« من عمل منكم سوء بجهاله ثم تاب من بعد و اصلح فانه غفور رحيم » سوره انعام ،آيه54 كسي كه از شما به ناداني عملي را انجام داد ، پس توبه كرد .

مضمون آيه شريفه اين است كه اگر كسي اشتباه و بدي مرتكب شد و سپس توبه كرد وجبران نمود ، خدا او را مي بخشد . اگر كاخ شخصيت  آدمي ويران شود و حتي يك آجر آن بماند ،واگر بخواهد ، مي تواند با يك اتصال به خدا و با يك آجر ؛ دوباره آن كاخ شخصيت را بسازد . اين است عظمت و بزرگي انسان .

اگر حتي يك آجر از آن كاخ ويران شده شخصيت به وسيله گناه -العياذ بالله- باقي بماند ، باز اگر توبه دقيق بكند جبران مي شود . در اين جا عمل چه شد ؟ عمل و شخصيت بازسازي شد . قبل از شفاعت، توبه است .قبل از شفاعت ، توبه است . قبل از شفاعت توبه حقيقي انسان هاست . به شرط اين كه حق الناس نباشد ، اما در گناه صغيره و … شفاعت نصيب انسان مي شود . در يك روايت هم ذكر شده است كه ائمه فرمودند :

اگر شما خودتان را به ما برسانيد ، از شفاعت برخوردار خواهيد شد . اگر بين ما و شما ، خداي ناخواسته ، فاصله به قدري شد كه ما نگاه كرديم  و ديديم فاصله بين ما شما زياد است مثلا شخصي قاتل است ، ما در مقابل اين صاحب خون چه كار مي توانيم انجام بدهيم ؟

در محضر حكيم علامه جعفري ، ص203

 

اشتراک گذاری این مطلب!

1 2