موضوع: "اخبار مدرسه"

انتظارات امام زمان(عج) از طلاب...

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول

حجت الاسلام نجف علی قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد گفت: امروز متعلق به ولی خداست و خداوند نیز در قرآن همه را به حیات طیبه دعوت کرده است و این حیات طیبه حاصل نمی شود مگر با پیوند و اتصال با ائمه معصومین و ولی خدا چرا که آنها سرچشمه حیات هستند.

وی ضمن اشاره به انتظار امام زمان نسبت به طلاب افزود: ولی عصر (عج) ضمن یک دعا می فرمایند:"و علی المتعلمین بالجهد و رغبه” یعنی یکی از خواسته های امام زمان رغبت و جدیدت در تحصیل و دوری از کسالت و تنبلی در آن است چرا که طبق سخن امام صادق(علیه السلام) کسالت و بیس حوصلگی کلید هر بدی است.

امام جمعه شهر فاضل آباد با اشاره به این که زینت ائمه معصومین بودن طلاب از انتظارهای بعدی امام زمان است ادامه داد: طلاب می توانند طبق روایتی از امام صادق(علیه السلام) با ورع ، سخت کوشی، عفت و همچنین پاسداری از دین در گفتار و عمل زینت اهل بیت (علیه السلام) باشند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري المپياد علمي مرحله اي مدرسه اي مدرسه علميه كوثر

 

مدير مدرسه علميه كوثر از برگزاري المپياد علمي اين مدرسه خبر داد . 

خانم حسيني گفت : اين المپياد بين 50نفر از طلاب پايه هاي چهارم ، پنجم ، ششم و هفتم

برگزار گرديد .

 

اشتراک گذاری این مطلب!

محرم و ديدار علمدار امام زمان(عج)


موضوع :  محرم و ديدار علمدار امام زمان(عج)

در آغازين روز هاي آخرين ماه پاييزي دعوت نامه بسيجيان سراسر كشور براي ديدار علمدار زمان ،رهبر و روح الله زمان حضرت آيت الله خامنه اي «دامت بركاته» فضاي دلهايمان را شور حسيني خاصي بخشيد. سفرمان بيمه روضه ها و گريه هاي ماه محرم بود . در سايه الطاف  خداوندي و توجهات حضرت وليعصر (عج) شب اول ميهمان حوزه علميه عبد العظيم حسني بوديم .


جان و روحمان كه در دعاي  ندبه و زيارت حضرت عبد العظيم حسني رنگ و بوي خاص كربلا گرفت ، رهسپار حسينيه ديدار شديم .
از شدت شوق و علاقه سر شار از استشمام هواي مجلسي كه عزادار واقعي ابا عبد الله (ع) در آن تنفس تنفس مي كرد ،  سرما و گرسنگي و خستگي را از يادمان برده بود .نزديك به پنج ساعت با چند تكه نان روغني و آب و مقداري ميوه ،سرماو نشستن روي حصير كف خيابان را با دل و جان خريديم تا به ديدار نائب بر حق امام زمان (عج) نائل شويم .


لحظه ديدار مثل آهوان رميده از دام صيادان دنيا دويديم و در ايستگاه هاي بازرسي چون از همه تعلقات دنيايي جدا شده بوديم  و دلهايمان مالا مال از صفا و اخلاص بود در صفوف آغازين مجلس شب تاسوعاي حسيني مأوي گرفتيم .


اشكمان بي اختيار جاري بود و سخنران صفمان را با كلام زيبايي از امام حسين (ع) از منافقين جدا نمود « كه مومن گناه نمي كند كه عذر خواهي كند اما منافق همواره گناه مي كند و پيوسته عذر خواهي مي كند .


و روضه ي مرحوم حاج آقاي كوثري چشمان عزيز رهبرمان را بيش از پيش باراني كرد .و ياد و خاطره ي حضرت امام (ره) محفلمان را حسيني تر نمود.
بعد ازخوردن غذاي تبركي حسينيه  قدم هايمان به سوي خانه بر ميگشت اما دلهايمان را جا مي گذاشتيم .


شب را در حوزه علميه كريمه اهل بيت تهران اقامت كرديم و صبح روز تاسوعا به سمت گلستان حركت كرديم در حالي كه جان تازه اي گرفته  بوديم و مسئولت بيشتري را نسبت به ولايت و اطاعت از رهبري را بر خود لازم مي دانستيم  و احساس مي كرديم .

     گردآورنده : خانم فاطمه حسن آبادي

اشتراک گذاری این مطلب!

اخبار مدرسه

برگزاری جلسه ی هم اندیشی تجلیل از خادمان و مداحان ابا عبدا…
به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم جلسه ای ، با حضور مدیر محترم مدرسه علمیه کوثر(س) خانم سیده فاطمه حسینی و خانم صدیق معاون امور بانوان سازمان تبلیغات در تاریخ 25/8/91 برگزار گردید .
طی این جلسه مدیر محترم مدرسه علمیه سخنانی را ایراد فرمودند که : جامعه روحانی برادر با  توجه به معرفی نامه  ی موثق از شهر قم جهت تبلیغ در ایام محرم و صفر مشکل چندانی ندارد اما جامعه زنان در هیات ها و مجالس مذهبی توام با مشکلاتی هستند که رسیدگی به آنها از جمله ضروریات می باشد .
وی در ادمه سخنان خود، خودمختاری را شیوه کار مداحان دانست و کوتاهی در این زمینه را از جمله خلل های وارده از جانب جامعه روحانیت و دینی ، به ویژه سازمان سازمان تبلیغات تبیین نمود .
در این راستا ایشان از جمله وظایف حوزه های علمیه را ، تعلیم و تربیت طلاب مبلغ دانست که ساماندهی و اعزام این مبلغان را به سازمان تبلیغات موکول نمود .
لذا در میان بحث های خود بیان نمود : همه باید دست به دست هم بدهیم تا مبلغین و مداحان تربیت شده را در این مکان بفرستیم .
در پایان برنامه ریزیهایی در خصوص برگزاری مراسم اباعبدا… صورت گرفت .
با تشکر
                                                                                                    رابطین خبری مدرسه علمیه کوثر

اشتراک گذاری این مطلب!
 
نوروز 97