موضوع: "اخبار مدرسه"

انتظارات امام زمان(عج) از طلاب...

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول

حجت الاسلام نجف علی قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد گفت: امروز متعلق به ولی خداست و خداوند نیز در قرآن همه را به حیات طیبه دعوت کرده است و این حیات طیبه حاصل نمی شود مگر با پیوند و اتصال با ائمه معصومین و ولی خدا چرا که آنها سرچشمه حیات هستند.

وی ضمن اشاره به انتظار امام زمان نسبت به طلاب افزود: ولی عصر (عج) ضمن یک دعا می فرمایند:"و علی المتعلمین بالجهد و رغبه” یعنی یکی از خواسته های امام زمان رغبت و جدیدت در تحصیل و دوری از کسالت و تنبلی در آن است چرا که طبق سخن امام صادق(علیه السلام) کسالت و بیس حوصلگی کلید هر بدی است.

امام جمعه شهر فاضل آباد با اشاره به این که زینت ائمه معصومین بودن طلاب از انتظارهای بعدی امام زمان است ادامه داد: طلاب می توانند طبق روایتی از امام صادق(علیه السلام) با ورع ، سخت کوشی، عفت و همچنین پاسداری از دین در گفتار و عمل زینت اهل بیت (علیه السلام) باشند.

برگزاري المپياد علمي مرحله اي مدرسه اي مدرسه علميه كوثر

 

مدير مدرسه علميه كوثر از برگزاري المپياد علمي اين مدرسه خبر داد . 

خانم حسيني گفت : اين المپياد بين 50نفر از طلاب پايه هاي چهارم ، پنجم ، ششم و هفتم

برگزار گرديد .

 

محرم و ديدار علمدار امام زمان(عج)


موضوع :  محرم و ديدار علمدار امام زمان(عج)

در آغازين روز هاي آخرين ماه پاييزي دعوت نامه بسيجيان سراسر كشور براي ديدار علمدار زمان ،رهبر و روح الله زمان حضرت آيت الله خامنه اي «دامت بركاته» فضاي دلهايمان را شور حسيني خاصي بخشيد. سفرمان بيمه روضه ها و گريه هاي ماه محرم بود . در سايه الطاف  خداوندي و توجهات حضرت وليعصر (عج) شب اول ميهمان حوزه علميه عبد العظيم حسني بوديم .


جان و روحمان كه در دعاي  ندبه و زيارت حضرت عبد العظيم حسني رنگ و بوي خاص كربلا گرفت ، رهسپار حسينيه ديدار شديم .
از شدت شوق و علاقه سر شار از استشمام هواي مجلسي كه عزادار واقعي ابا عبد الله (ع) در آن تنفس تنفس مي كرد ،  سرما و گرسنگي و خستگي را از يادمان برده بود .نزديك به پنج ساعت با چند تكه نان روغني و آب و مقداري ميوه ،سرماو نشستن روي حصير كف خيابان را با دل و جان خريديم تا به ديدار نائب بر حق امام زمان (عج) نائل شويم .


لحظه ديدار مثل آهوان رميده از دام صيادان دنيا دويديم و در ايستگاه هاي بازرسي چون از همه تعلقات دنيايي جدا شده بوديم  و دلهايمان مالا مال از صفا و اخلاص بود در صفوف آغازين مجلس شب تاسوعاي حسيني مأوي گرفتيم .


اشكمان بي اختيار جاري بود و سخنران صفمان را با كلام زيبايي از امام حسين (ع) از منافقين جدا نمود « كه مومن گناه نمي كند كه عذر خواهي كند اما منافق همواره گناه مي كند و پيوسته عذر خواهي مي كند .


و روضه ي مرحوم حاج آقاي كوثري چشمان عزيز رهبرمان را بيش از پيش باراني كرد .و ياد و خاطره ي حضرت امام (ره) محفلمان را حسيني تر نمود.
بعد ازخوردن غذاي تبركي حسينيه  قدم هايمان به سوي خانه بر ميگشت اما دلهايمان را جا مي گذاشتيم .


شب را در حوزه علميه كريمه اهل بيت تهران اقامت كرديم و صبح روز تاسوعا به سمت گلستان حركت كرديم در حالي كه جان تازه اي گرفته  بوديم و مسئولت بيشتري را نسبت به ولايت و اطاعت از رهبري را بر خود لازم مي دانستيم  و احساس مي كرديم .

     گردآورنده : خانم فاطمه حسن آبادي

اخبار مدرسه

برگزاری جلسه ی هم اندیشی تجلیل از خادمان و مداحان ابا عبدا…
به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم جلسه ای ، با حضور مدیر محترم مدرسه علمیه کوثر(س) خانم سیده فاطمه حسینی و خانم صدیق معاون امور بانوان سازمان تبلیغات در تاریخ 25/8/91 برگزار گردید .
طی این جلسه مدیر محترم مدرسه علمیه سخنانی را ایراد فرمودند که : جامعه روحانی برادر با  توجه به معرفی نامه  ی موثق از شهر قم جهت تبلیغ در ایام محرم و صفر مشکل چندانی ندارد اما جامعه زنان در هیات ها و مجالس مذهبی توام با مشکلاتی هستند که رسیدگی به آنها از جمله ضروریات می باشد .
وی در ادمه سخنان خود، خودمختاری را شیوه کار مداحان دانست و کوتاهی در این زمینه را از جمله خلل های وارده از جانب جامعه روحانیت و دینی ، به ویژه سازمان سازمان تبلیغات تبیین نمود .
در این راستا ایشان از جمله وظایف حوزه های علمیه را ، تعلیم و تربیت طلاب مبلغ دانست که ساماندهی و اعزام این مبلغان را به سازمان تبلیغات موکول نمود .
لذا در میان بحث های خود بیان نمود : همه باید دست به دست هم بدهیم تا مبلغین و مداحان تربیت شده را در این مکان بفرستیم .
در پایان برنامه ریزیهایی در خصوص برگزاری مراسم اباعبدا… صورت گرفت .
با تشکر
                                                                                                    رابطین خبری مدرسه علمیه کوثر